Bardzo często otrzymujemy od Państwa państwa zapytanie, czy prowadzc spółkę LLC będzie można także zarejestrować swoje konto na Allegro, oczywiście chodzi tutaj o konto firmowe. Allegro naturalnie nie wprowadza żadnych ograniczeń jeśli chodzi o to gdzie dany użytkownik serwisu posiada swoją firmę, choć w przypadku spółki LLC faktycznie może wystąpić pewien problem, ale tylko natury technicznej.

 

Aby zarejestrować się jako firma na Allegro wypełniamy formularz rejestracji użytkownika zaznaczając tam pole „konto firmowe”. Rejestrując konto firmowe zostaniemy poproszeni o podanie kraju i z listy wybieramy Stany Zjednoczone, a nie Polskę, gdyż to w USA znajduje się nasza spółka.

 

Teraz pojawia się właśnie największy problem. Formularz Allegro wymaga podania numeru NIP, który w przypadku spółki LLC nosi nazwę EIN. Kłopot polega na tym, że nasz NIP składa się z 10 cyfr natomiast odpowiednik amerykański posiada 9 cyfr. Z tego powodu do formularza wpisujemy nasz numer EIN poprzedzony liczbą „0”, aby ilość liczb wpisanych do formularza się zgadzała. Po zarejestrowaniu konta musimy po prostu napisać do administracji Allegro, że wpisany przez nas numer jest bez zera na początku i wtedy nie będzie żadnego problemu.

 

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia potwierdzenia swojego konta na Allegro. Istnieją dwie drogi. Albo wysyłany jest list z kodem albo możemy potwierdzić nasze konto poprzez przelew bankowy. List zostanie naturalnie wysłany na adres naszej spółki w Stanach Zjednoczonych.

 

W ten prosty sposób zarejestrowaliśmy swoje firmowe konto na Allegro i możemy bez problemów sprzedawać produkty na spółkę LLC.