Jesteś wynalazcą? Od tzw. żarówki do iPhona, kreatywność i pomysłowość odpłaca się nie tylko społeczeństwu ale także indywidualnym nagrodom finansowym, jednak bycie wynalazcą wiąże się także z dużym ryzykiem w tym odpowiedzialności. Jeśli twoja inwencja skrzywdzi kogoś  podczas testowania lub podczas użytkowania, a działasz jako osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą. Twój osobisty majątek może być zagrożony.

Na szczęście inkorporacja Twoich wynalazków  może pomóc ochronić Cię w przypadku procesu sądowego. Tworzenie spółki LLC lub korporacji w Delaware jest powszechnym sposobem na legalne odseparowanie i chronienie Twojego majątku prywatnego od Twoich wynalazków. Podczas gdy możemy pomóc Ci w stworzeniu i założeniu Twojej korporacji lub spółki LLC, pamiętaj, że nie jesteśmy kancelarią adwokacką i nie możemy dawać porad prawnych. Skonsultuj się ze swoim adwokatem jeśli potrzebujesz doradztwa prawnego w tej dziedzinie.

Przeczytaj tekst poniżej by zobaczyć dlaczego wiele osób w Twojej specjalizacji rozważa ochronę aktywów dla wynalazców i zobaczyć jak możemy pomóc Ci chronić nie tylko Twoje wynalazki, ale także majątek osobisty.

Ochrona odpowiedzialności

Załóżmy że podczas tworzenia, testowania lub rzeczywistego użytkowania Twój wynalazek wywoła uszczerbek na zdrowiu osoby lub spowoduje krzywdę w jakikolwiek inny sposób. Niezależnie od tego czy jest to Twoja wina, czy może produkt był używany niezgodnie z jego przeznaczeniem mogą oni wytoczyć przeciwko Tobie proces.
Utworzenie korporacji lub spółki LLC tworzy barierę która oddzieli Twój majątek prywatny i odpowiedzialność związaną z Twoim produktem. Bez tej ‘’separacji’’, proces sądowy dotyczący szkody może zagrażać  Twojemu domowi, samochodom, kontom bankowym i więcej. Jeśli Twój wynalazek jest inkorporowany, Twój majątek prywatny nie jest brany pod uwagę w procesie sądowym.

Prestiż

Doskonały pomysł i jego realizacja to nie jedyny krok procesu inwencji. W momencie gdy Twój wynalazek jest już stworzony, będziesz chciał wprowadzić go na rynek. To zazwyczaj wiążę się z szukaniem inwestorów. Posiadanie ‘’LLC’’ lub ‘’Inc.” dołączonego do nazwy Twojej firmy sprawi, że inwestorzy znacznie chętniej będą inwestować w Twój produkt i będą robić z Tobą interesy.

Inkorporacja może także przyśpieszysz proces w wypadku gdy kiedykolwiek będziesz potrzebował pożyczki na Twój wynalazek, jako że większość kredytodawców chętniej przyznaje pożyczkę firmie niż osobie fizycznej wykonującej działalność gospodarczą.

Jak inkorporować swoją Inwencję

Teraz gdy już zrozumiałeś, że musisz inkorporować swój wynalazek musisz  dowiedzieć się jak to zrobić

Gdy masz jeden wynalazek…

Po pierwsze zdecyduj jaki rodzaj działalności jest odpowiedni dla Ciebie. Gdy Twoja firma jest już utworzona najprawdopodobniej będziesz chciał złożyć wniosek patentowany lub znak firmowy by chronić  swój pomysł. Może być to uczynione poprzez United States Patent and Trademark Office (biuro patentów i znaków firmowych Stanów Zjednoczonych).

Gdy masz kilka wynalazków

Niektórzy wynalazcy tworzą korporację lub spółkę LLC i umieszczają ich wynalazki pod imieniem firmy. Podczas gdy jest to preferowany sposób osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą, pozostawia to Twoje pozostałe wynalazki zagrożone gdy jeden z wynalazków jest przedmiotem procesu sądowego.
Tworzenie kilku działalności, tak by każda z nich posiadała jeden wynalazek jest najbezpieczniejszą strategią. Tak to wygląda:

By wykorzystać tą strategię, najpierw załóż korporację Subchapter S w stanie Delawar. Jest to Twoja firma operująca i wszystkie płatności wpływają na tą firmę. Używając korporacji Subchapter S jako firmy operującej dostarczy Ci prawdopodobnie korzyści podatkowych i oddzieli Twój biznes od Twojego majątku osobistego. Korporacja S chroni Twoje aktywy przed potencjalnym biznesowymi odpowiedzialnościami, jednak nie posiada ona żadnego z Twoich wynalazków.

Wynalazki są własnością oddzielnej spółki LLC w Delaware. Każdy z wynalazków jest wynajęty dla Twojej firmy operującej na mocy oddzielnej umowy. W wyniku czego, jeśli jedna spółka LLC jest przedmiotem procesu sądowego, pozostałe wynalazki są bezpieczne. Spółki LLC używane są do przechowywania aktywów ponieważ są one firmami wolnymi od podatków z silną ochroną odpowiedzialności. Zazwyczaj gdy Twoje spółki są ze sobą odpowiednio połączone, nie będą one potrzebowały oddzielnego sprawozdania podatkowego.

Niniejsza strategia może okazać się nie odpowiednia dla każdego, więc mądrym posunięciem będzie najpierw skonsultowanie się ze swoim prawnikiem i księgowym, a dopiero później zwrócenie się do Nas byśmy to my zajęli się szczegółami zakładania i obsługiwania Twojej firmy.