Ochrona aktywów dla właścicieli samolotów

Jeśli posiadasz samolot jako osoba fizyczna wystawiasz swój osobisty majątek na ryzyko. Jednakże, możesz w legalny sposób oddzielić swój samolot od innych aktywów poprzez wpisanie go w posiadanie spółki LLC w Delaware lub w posiadanie korporacji. Ochrona aktywów to ważna strategia by oddzielić swój samolot od innych aktywów, co ochroni Twoje osobiste konta bankowe, dom, samochody a wypadku procesu sądowego ochroni także samolot.

Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej o tym dlaczego inni właściciele samolotów wybrali chronienie swoich aktywów przez włączanie swojego samolotu do spółki w Delaware oraz by dowiedzieć się jak wygląda cały proces.

Dlaczego warto uwzględnić swój samolot w majątku spółki

Na szczęście wypadki samolotowe zdarzają się rzadko. Niestety, gdy już się zdarzają, mają one zazwyczaj skutki katastrofalne. Jeśli taka katastrofa dotyczy samolotu, który jest w posiadaniu osobistym – samolotu na Twoje imię i nie posiadanego przez inną osobowość prawną – Twoje osobiste aktywy są zagrożone. Umieszczanie samolotu jako posiadanie spółki, bardziej dokładnie spółki LLC w Delaware lub korporacji w stanie Delaware jest mądrym sposobem by ochronić swoje osobiste aktywy od konsekwencji idących za rozbiciem samolotu lub innymi problemami dotyczącymi Twojego samolotu.

Jeśli jesteś oskarżany o wypadek, który miał miejsce nie z Twojej winy, pomocne może okazać się włączenie samolotu w posiadanie spółki w Delaware. Spółki LLC lub korporacja w Delaware dostarczy dodatkową ‘warstwę ochronną”, która skomplikuje powództwo adwokatów. Wspomniana dodatkowa ‘warstwa ochronna’ może spowodować, że prawicy będą musieli ponownie rozważyć oskarżanie Twojej osoby, lub może zachęcić ich do podjęcia próby porozumienia pomiędzy stronami.

Dlaczego włączyć swój samolot do spółki właśnie z Naszą pomocą

Dlaczego włączyć swój samolot do spółki właśnie z Naszą pomocą? Sprawiamy, że proces włączenia samolotu do spółki będzie dla Ciebie łatwy, a co więcej nie naciągamy klientów na kolosalne koszty tak jak inne firmy. Zamiast ustalania specjalnej „ceny dla właścicieli samolotów”, które dla innych firm równoznaczna jest  podniesieniem stawki niektórych innych usług, oferujemy zwyczajną niską stawkę 50 dolarów na rok opłaty agenta rejestrowego, i specjalną niską stawkę przekazywania korespondencji FAA.

Rozumiemy także wyjątkowe potrzeby właścicieli samolotów. Jeden przykład: Posiadamy kompetencje do priorytetowego traktowania Twojej korespondencji np., które pisma powinny zostać przekazane Tobie natychmiastowo, a które mogą zostać odrzucone. Poprzez usługę mailową FAA, przetwarzamy zarówno wszystkie ostrzeżenia dotyczące zdolności do lotu jak i całą korespondencję od FAA tego samego dnia. Oszczędzamy tym samym Twój czas i odrzucamy wszystkie wiadomości reklamowe czy też SPAM.

Jak włączyć swój samolot do majątku spółki

Teraz gdy wiesz, że musisz włączyć swój samolot do majątku spółki w Delaware, musisz wiedzieć jak to zrobić. Pierwszym krokiem jest określenie która forma działalności gospodarczej jest odpowiednia dla Ciebie. Zazwyczaj, klienci ze Stanów Zjednoczonych, którzy są właścicielami samolotów w celu ochrony aktywów tworzą spółkę LLC, podczas gdy FAA wymaga od klientów spoza Stanów Zjednoczonych utworzenia korporacji.

Poniżej znajdują się strategie używane przez Naszych klientów w celu chronienia ich aktywów, w zależności od tego czy posiadają oni jeden czy większą ilość samolotów.

Jeśli jesteś właścicielem jednego samolotu

Istnieje kilka sposobów by rozpocząć proces włączania samolotów, który będzie do użytku prywatnego, a oto jedna metoda, która może zostać użyta: Stwórz spółkę LLC i zakup samolot na spółkę LLC. Ochroni Cię to na wielu płaszczyznach – samolot jest odseparowany od Twojego osobistego majątku  w wypadku postępowania sądowego przeciwko Twojej osoby, a Twoje osobiste aktywy chronione są w przypadku postępowania sądowego dotyczącego samolotu.

Jeśli posiadasz więcej niż jeden samolot

Niektórzy właściciele samolotów, którzy posiadają kilka samolotów decydują się na utworzenie jednej korporacji i przeniesienie prawa własności na tą korporację. Podczas gdy ten układ jest korzystny dla osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą, nadal pozostawia on korporację narażona na utratę wszystkich innych aktywów i samolotów w postępowania sądowym powstałym na skutek wypadku dotyczącego jednego samolotu.

Tworzenie kilku spółek tak, by każda z nim była w posiadaniu jednego samolotu jest najbezpieczniejszą strategią i jedna z najczęściej wybieranych przez duże firmy transportowe – w tym także linie lotnicze. Używają oni tej strategii dla maksymalnej ochrony w przypadku postępowań sądowych i Ty także możesz to zrobić.
 
Dlaczego wykorzystywane są spółki LLC? Są one formą działalności która nie jest opodatkowana i dodatkowo gwarantuje ochronę odpowiedzialności. Jeśli odpowiednio je ze sobą połączysz, nie będziesz musiał składać oddzielnego zeznania podatkowego dla każdej z nich.

Ta strategia jest tylko jedną z wielu, które możesz użyć by chronić swoje aktywy. Mądrym posunięciem może okazać się skonsultowanie się najpierw ze swoim adwokatem lub księgowym, a dopiero później zwrócenie się o pomoc do nas, jako do agenta, który zajmie się wszystkimi szczegółami rejestrowania i obsługi Twojej firmy.

Jesteś gotowy by stworzyć swoją firmę już teraz i chronić swoje osobiste aktywy? Skontaktuj się z nami telefonicznie z biurem w Warszawie lub na Florydzie. Nasi konsultanci są dla Państwa dostępni codziennie.