Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego tak wiele prywatnych jachtów i łodzi na świecie posiada „Delaware” jako swój domicyl? Dzieje się tak dlatego by dostarczyć ochronę aktywów właśnie dla ich właścicieli. Wiele osób zdecyduje się na stworzenie korporacji w stanie Delaware lub spółki LLC i kupno łodzi na tą właśnie działalność.

Tworzenie firmy by to ona była w posiadaniu Twoich aktywów jest częstym sposobem na chronienie nie tylko Cienie ale także Twojego majątku osobistego. Możemy pochwalić się ponad 8 latami doświadczenia w tworzeniu firm Delaware dla osób, które chcą chronić swoje aktywy. Jednakże nie jesteśmy kancelarią prawniczą i nie zajmujemy się doradztwem prawnym. Skontaktuj się z adwokatem jeśli potrzebujesz doradztwa prawnego w tej dziedzinie.

Poniżej, dowiesz się więcej na temat tego dlaczego wiele osób zdecydowało się włączyć swoją łódź we własność firmy w Delaware, a dodatkowo odkryjesz mądry sposób na zakup i posiadanie łodzi – niezależnie czy jest do użytku ściśle osobistego, do wynajęcia, lub do innych celów biznesowych.

Dlaczego włączyć swój jacht we własność firmy

Kolizje i innej wypadki z udziałem łodzi zdarzają się, niezależnie od tego jak doświadczonym kierowcą lub żeglarzem jesteś. W wypadku, w którym Twoja łódź nie jest własnością korporacji lub spółki LLC, wypadek z udziałem Twojej łodzi może stawiać przed ryzkiem Twój osobisty majątek.
W prawdopodobnych okolicznościach, w których Twoje ubezpieczenie nie pokrywa wszystkich kosztów i uszkodzeń, których pokrycia ofiara wypadku może żądać, ich spadkobiercy lub agencje ubezpieczeniowe mogą ubiegać się o zajęcie Twojego osobistego majątku – kont bankowych, samochodów, nieruchomości i wiele więcej.

Jedynym mądrym posunięciem by chronić swój majątek osobisty jest utworzenie spółki LLC lub korporacji w stanie Delaware. Stworzy tą ścianę oddzielającą Twoją łódź od Twojego majątku osobistego. W wypadku procesu sądowego, korporacja lub spółka LLC stanu Delaware dostarczy Ci dodatkową ‘warstwę ochronną”, która skomplikuje działania prawnika dotyczące powództwa. Wspomniana dodatkowa ‘warstwa ochronna’ może spowodować, że prawicy będą zmuszeni ponownie rozważyć oskarżanie Twojej osoby, lub może zachęcić ich do podjęcia próby porozumienia pomiędzy stronami.

Jak włączyć swoją łódź do majątku spółki

Teraz gdy już zrozumiałeś, że potrzebujesz włączyć swoją łódź do majątku spółki, musisz dowiedzieć się jak tego dokonać w stanie Delaware. Mądrym rozwiązaniem jest utworzenie korporacji lub spółki LLC w stanie Delaware i zakupienie łodzi na firmę. Wtedy Twoja łódź będzie własnością [Nazwa Twojej firmy- Inc. lub [Nazwa Twojej firmy] LLC, a co za tym idzie nie będzie uznawana za majątek osobisty.

Włączanie łodzi we własność spółki oddziela aktywność i działania posiadania łodzi od prywatnych aktywów, chroniąc je przed nieprzewidzianymi wydatkami lub ryzkiem poniesienia odpowiedzialności za to czego mogliśmy niechcący dokonać.

Istnieje kilka możliwości podjęcia procesu włączania swojej łodzi, która będzie użytku osobistego, a jednym z ich przykładów jest utworzenie spółki LLC i utworzenie struktury spółki tak, by miała ona trzy klasy członków. W klasie B zamieść Twoich spadkobierców, natomiast w klasie C członków. Tworzy to dwa poziomu ochrony – łódź (jako aktywa ) jest poza zasięgiem w przypadku procesu sądowego toczonego przeciwko Twojej osobie, a Twój osobisty majątek jest chroniony w przypadku procesu sądowego dotyczącego łodzi.

Ochrona aktywów dla właściciela łodzi, który wykorzystują ją do celów komercyjnych, lub właściciela kilku łodzi może być dokonana na wiele sposobów. Ta metoda, która jest używana przez niektóre z największych firm w Ameryce, jest strategią wartą wzięcia pod uwagę jeśli jesteś posiadaczem większej ilości niż jedna łódź.

Każda z łodzi jest własnością i tytułem oddzielnej spółki LLC w Delaware. Każda łódź jest wydzierżawiona dla Twojej firmy właściwej na mocy oddzielnej umowy. W rezultacie, jeśli jedna łódź jest przedmiotem procesu sądowego, pozostałe łodzie mogą ciągle być używane.

Spółki LLC wykorzystywane są do ‘przetrzymywania’ aktyw ponieważ są to firmy zwolnione od podatku z mocną ochroną odpowiedzialności. Jeśli odpowiednio jest ze sobą połączysz, nie będziesz musiał składać osobnego sprawozdania podatkowego dla każdej z Twoich spółek LLC, a co za tym idzie zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Strategia może nie być doskonałym rozwiązaniem pasującym do wszystkich okoliczności, dlatego warto byś skonsultował to najpierw ze swoim prawnikiem lub księgowym i dopiero wtedy zwrócił się do Polish American Investor Group by otrzymać pomoc w szczegółach zakładania i działania Twojej firmy.