Wielu konsultantów w pewnym momencie zadaje sobie pytanie ,,Czy powinienem włączyć swoje aktywy w własność firmy?”. Konsultanci posiadają kompetencje które są cenione przez inne firmy. Twoje poglądy i wiedza to aktywy- wartości niematerialne, ale wciąż aktywy. Właśnie dlatego wiele osób rozważa ochronę aktywów dla konsultantów.

Tworzenie spółek LLC lub korporacji w stanie Delaware dla twojej pracy konsultanckiej jest powszechnym sposobem by chronić nie tylko Twoje osobiste aktywy, ale także Twój biznes. Posiadamy ponad trzy dekady doświadczenia w tworzeniu firm w stanie Delaware dla osób które chcą chronić swoje aktywy w tym także konsultanci. Jednakże nie jesteśmy kancelarią adwokacką i nie zajmujemy się doradztwem prawnym. Skonsultuj się ze swoim adwokatem jeśli potrzebujesz doradztwa prawnego w tej dziedzinie. Poniżej dowiecie się na temat tego, dlaczego znaczna liczba konsultantów decyduje się na  włączenie swoich aktyw do spółki i poznacie niektóre ważne czynniki które warto wziąć pod uwagę.

Ochrona odpowiedzialności

Zazwyczaj konsultanci decydują się na włączenie swoich aktywów do spółki by ograniczyć swoją osobistą odpowiedzialność. Włączenie swojego biznesu konsultanckiego nawet gdy jesteś jedynym pracownikiem stawia ścianę pomiędzy twoim osobistym majątkiem a twoim biznesem. W przypadku procesu sądowego dotyczącego twojej firmy- w tym zarzutów dotyczących naruszenia umowy- twój dom, samochody, konta bankowe itp. są zazwyczaj zagrożone.

Korzyści Podatkowe

We wczesnych etapach twojego biznesu konsultacyjnego koszty początkowe mogą przekroczyć obroty twojego biznesu i stworzyć straty operacyjne. Jeśli stworzysz korporację subchapter S, status podatkowy który został stworzony dla małych firm lub spółek LLC, pozwoli na „przetrwanie” po zapłacie zobowiązań podatkowych.

Włączanie aktywów do spółki zazwyczaj może dostarczyć dodatkowe korzyści podatkowe takie jak możliwość dedukcji kosztów biznesowych i wiele więcej. Te wczesne straty mogą uchronić pewną część twojego dochodu gdy twój biznes zacznie przynosić zyski.

Prestiż

Wiele biznesów preferuje pracę z innymi biznesami, a końcówka ,,L.L.C’’ lub ,,Inc.’’ dołączona do twojego imienia sprawia, że wydajesz się bardziej poważny w tym co robisz. Może to także przyśpieszyć proces jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował pożyczki dla twojego biznesu, jako, że więcej kredytodawców chętniej przyzna pożyczkę firmie niż osobie fizycznej wykonującej działalność gospodarczą.