Biznes budowlany jest pełen potencjalnych zagrożeń. Nie ważne ile środków ostrożności wykorzystasz, wypadki się zdarzają. Jeśli zdarzy się na terenie twojej budowy, twoje ubezpieczenie najprawdopodobniej nie pokryje kosztów wszystkich szkód, często stawiając Twój osobisty majątek w ryzyku.
Jest to główny powód dla którego kontraktorzy decydują się na włączenie swoich aktywów w majątek spółki. Włączenie może dostarczyć ochronę aktywów dla kontraktorów, legalnie oddzielając Twój biznes od majątku osobistego.

Dlaczego generalni wykonawcy decydują się na spółkę?

Wszyscy wiemy, że kontraktorzy są zaznajomieni z odszkodowaniami dla pracowników. Ale czy wiesz, że to jeden z największych powodów dla których powinieneś rozważyć założenie swojego biznesu? Gdy Twoi pracownicy lub tymczasowi pracownicy używają lub obsługują swój sprzęt,  możesz być osobiście odpowiedzialny za urazy powstałe w skutek używania maszyn, narzędzi itp. Dodatkowo, jeśli Twoje urządzenie wywoła uszczerbek na zdrowiu kogoś kto nie jest zatrudniony przez Ciebie, Twoje prywatne aktywy mogą być zagrożone. Jeśli zakładasz firmę i kupujesz sprzęt na firmę Twoje aktywy biznesowe są jedynymi, które mogą być wykorzystane w procesie sądowym.

Poszczególne przepisy prawne dot. odszkodowań dla pracowników różnią się w zależności od stanu. W niektórych stanach, pracodawca może być ponieść większa odpowiedzialność gdy pracownik ulegnie wypadkowi w miejscu pracy. Jeśli działasz jako osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą, cały Twój majątek osobisty może być zagrożony w przypadku gdy jeden z twoich pracowników dozna urazu w skutek wypadkowi w miejscu pracy. Inne stany często wymagają od osób wykonujących działalność gospodarczą by płaciły odszkodowania swoim pracownikom jeśli nie posiadają korporacji lub spółki LLC.

Dodatkowo, w zakresie korzyści z odszkodowań dla pracowników, tworzenie spółki LLC lub korporacji daje Ci pewien poziom prestiżu. Wiele biznesów preferuje pracować z innymi biznesami, a posiadanie końcówki ‘’L.L.C’’ lub ‘’Inc. ‘’ po imieniu sprawia wrażenie, że jesteś poważny w tym co robisz. Może to także przyśpieszyć proces wymagany do dostania pożyczki na firmę, jako że kredytodawca chętniej przyzna kredyt firmie niż osobie fizycznej wykonującej działalność gospodarczą.

Jak stworzyć ochronę aktywów dla generalnego wykonawcy?

Pierwszym krokiem tworzenia ochrony aktywów kontraktora jest złożenie swojego biznesu w formie spółki LLC lub korporacji. Wiele biznesów wybiera na założenie swojej spółki stan Delaware, który uzyskał reputacje miejsca najbardziej przyjaznego biznesom na całym świecie. Księgowi Polish American Investor Group uzyskują employer indentification number ( EIN lub tax ID number czyli numer identyfikacji podatkowej pracodawcy). Ten numer wymagany jest do w pełni legalnego prowadzenia działań biznesowych na terenie Stanów Zjednoczonych takich jak otwarcie konta bankowego, próba wzięcia pożyczki, zatrudnienie pracownika i więcej.

Po uzyskaniu numeru EIN możesz otworzyć konto bankowe. Oddzielenie przychodu twojego biznesu od kosztów i funduszy osobistych jest ważnym krokiem w kierunku ochrony aktywów w celu stworzenia wyraźnej bariery pomiędzy twoim majątkiem osobistym, a firmą.