Jeśli zadecydujesz się na zarejestrowanie swojej spółki w stanie Delaware, ważna jest nie tylko kreatywność, ale także spełnienia wymagać dotyczących nazwy spółki.

 

WSKAZÓWKI:

 

  • Ważne jest by nazwa Twojej spółki przyciągnęła uwagę grupy docelowej czyli Twoich najważniejszych klientów.
  • Nazwa Twojej spółki powinna kojarzyć się z produktem lub oferowanymi usługami.
  • Nazwa spółki nie powinna zbytnio przypominać nazwy innej firmy, (mimo to istnieje możliwość zarejestrowania spółki z nazwą różniąca się od nazwy innej spółki jedną literą bądź cyfrą) i przede wszystkim musi być dostępna

 

WYMAGANIA:

 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zgodnie z Delaware Code powinna kończyć się na „LLC” (tłum. zoo), „L.L.C” (tłum. z o.o.) lub „Limited Liability Company (tłum. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością).

 

ZAKAZY:

 

Nazwa Twoje spółki nie może zawierać w swojej nazwie słowa „bank” lub jego synonimów bez uprzedniej zgody Komisji Nadzoru Bankowego Stanu Delaware (Delaware Banking Comissionioner. Nie może zawierać także słów, które powołują się na działalność powiązaną z bankowością, które w opinii Sekretarza Stanu mogłyby wprowadzać w błąd klientów.

 

Nazwa Twojej spółki LLD może zawierać słów, które w opinii Sekretarza Stanu są obraźliwe, wulgarne, lub nieakceptowalne.

 

Jeśli nazwa Twojej spółki jest taka sama jak nazwa innej spółki nie może zostać ona zarejestrowana oraz nie może być ona zarezerwowana w stanie Delaware.

 

Dostępność nazwy firmy  można sprawdzić bezpłatnie na oficjalnej stronie stanu Delaware
(https://delecorp.delaware.gov/tin/EntitySearch.jsp)

 

name-src

 

  1. Zaznacz okienko, mówiące o przeczytaniu i zrozumieniu wyłączenia odpowiedzialności „I have read and understand the disclaimer”.
  2. W polu „Entity Kind” (czyli rodzaju przedsiębiorstwa) z rozwijanego menu należy wybrać Limited Liability Company (LLC).
  3. Pojawi się wtedy kolejne okienko „Entity Ending” (czyli końcówka nazwy firmy), w którym z rozwijanego menu należy wybrać końcówkę nazwy, która najbardziej nam odpowiada.
  4. W kolejnym polu „Enter Entity Name” należy wpisać nazwę firmy bez wybranej przez nas w poprzednim podpunkcie końcówki. (pole nie odróżnia wielkości liter).
  5. Następnie naciśnij przycisk „Search” znajdujący się pod formularzem.

 

Jeśli wszystkie pola zostały wypełnione prawidłowo, a nazwa wprowadzona przez Nas jest dostępna zostaniemy przekierowani na stronę, na której pojawi się komunikat, mówiący o tym, że nazwa jest dostępna „Name Available”.

 

W wypadku gdy wybrana przez Nas nazwa firmy nie jest dostępna, po wciśnięciu przycisku „Search” na górze formularza pojawi się komunikat „The name is not available for reservation”. (tłum. nazwa nie jest dostępna do rezerwacji).