Jako, że pomagamy Naszym klientom podjąć dobrą decyzję dotyczącą założenia działalności gospodarczej zauważyliśmy, że niektóre pytania dotyczące inkorporacji powtarzają się częściej niż inne. Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań. Pamiętaj, że jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie Nasi specjaliści są dostępni telefonicznie lub drogą mailową.

Czy mogę posiadać więcej niż jedną korporację?

Tak. Polish American Investor Group daje Ci 5 procent zniżki na utworzenie każdej nowej spółki LLC lub korporacji gdy założyłeś już z Nami inną firmę niezależnie od tego kiedy to miało miejsce. Jeśli jesteś Naszym obecnym klientem musisz stworzyć nową firmę na swoje własne imię i nazwisko oraz na swój adres by kwalifikować się do uzyskania zniżki. Zadzwoń w celu otrzymania szczegółów.

Czy konto bankowe firmy musi być w stanie Delaware?

Nie. Nie musisz przeprowadzać transakcji biznesowych w stanie Delaware, posiadać konta bankowego czy nawet odwiedzać stan Delaware w celu stworzenia i przyprowadzania działań korporacji zgodnie z prawem Delaware. (Zobacz więcej na Dlaczego powinieneś wybrać Delaware dla Twoich potrzeb inkorporacyjnych.)

W jakim stopniu tworzenie korporacji lub spółki LLC jest ważne w celu przyciągnięcia inwestorów?

Inwestorzy chcą nie tylko odpowiedniego zwrotu pieniędzy ale chcą także rzetelnego, prawnego dowodu na ich inwestycje (ich część własności) w Twoim przedsiębiorstwie. Papiery świadczące o posiadaniu udziałów są tak naprawdę jedynym sposobem by to osiągnąć. Poważni, mądrzy inwestorzy najprawdopodobniej z mniejszą chęcią zainwestują w ‘’projekt’’ lub ‘’pomysł’’ bez posiadania udziałów. Jeśli szukasz lub znalazłeś inwestorów powinieneś mieć tą strukturę biznesową gotową.

Ile udziałów powinienem mieć w własnej firmie?

Wejdź w posiadania tylu udziałów ilu potrzebujesz. Twój roczny podatek od franczyzny będzie ustalany na podstawie liczby udziałów które posiadasz

Czy w moim korporacyjnym zestawie jeden certyfikat akcji jest warty jednemu udziałowi akcji?

Nie. Certyfikaty akcji wydrukowane są wraz z nazwą Twojej firmy i całkowitą liczbą autoryzowanych udziałów w Twojej firmie. To Ty wybierasz imię udziałowca i liczbę udziałów którą reprezentuje certyfikat i to ty wprowadzasz informacje do certyfikatu.

Inna firma oferuje tańsze ‘’usługi ekspresowe’’ . Jaka jest różnica?

Kluczową różnicą jest to, że ich ‘’pakiety’’ nie są tak naprawdę pakietami, ponieważ nie uwzględniają one dodatkowych usług za które jak się okazuje trzeba zapłacić. Nasze pakiety zawierają wszystko co napisane jest że zawierają. Nie ma ukrytych opłat i niespodzianek. Użycie słów, twierdzenia i obietnice dotyczące naszych serwisów są wyraźne i łatwe do zrozumienia. Uważaj na to co obiecują inni.

Jakie są prawa dotyczące mojego wyboru nazwy firmy w stanie Delaware?

Nazwa Twojej korporacji lub spółki LLC musi mieć zatwierdzoną końcówkę (przyrostek). Dostępne są następujące końcówki dla korporacji w Delaware: Association, Club, Company, Corporation, Fund, Foundation, Incorporated, Institute, Society, Sindicate lub ich skróty Co., Corp., Inc., lub LTD. Nazwa Twojej firmy nie może zawierać słowa „Bank”,” Trust”, „University” lub „College”.

Jakie korzyści przyniesie mi wybranie Waszej firmy spośród innych?

Możemy dostarczyć najszybsze usługi inkorporacyjne na świecie, kropka. Kiedy mówimy ‘’dostawa następnego dnia’’ oznacza to dokładnie: zestaw korporacyjny pierwszej klasy, który zawiera pieczątkę jak i certyfikaty akcji księgi protokołów następnego dnia.

Czym jest korporacja Delaware?

Często słyszymy pytanie ‘’Czym jest korporacja w Delaware?’’ w skrócie korporacja w Delaware jest formą działalności gospodarczej utworzoną zgodnie z Delaware General Corporation Law. Stan Delaware jest popularnym wyborem dla firm które pragną inkorporacji ze względu na klimat prawnie przyjazny biznesom, który został ogłoszony najlepszym w kraju w ciągu ostatnich 11 lat z rzędu przez US Chamber Institute for Legal Reform. Korporacje różnią się od spółek z ograniczoną odpowiedzialnością tym, że pozwalają na sprzedawanie udziałów akcji w firmie osobom trzecim. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub w celu stworzenia korporacji odwiedź Naszą stronę Corporation 101.

Czym jest agent rejestrowy w Delaware?

Osoby spoza stanu Delaware które chcą stworzyć korporacje w stanie Delaware musza zgodnie z prawem Delaware posiadać agenta rejestrowego w tym właśnie stanie. Agent rejestrowy działa jako oryginalny inkorporator, zakłada korporację i pozostaje agentem rejestrowym korporacji przez cały czas jej istnienia.

 

Możesz liczyć na usługi Naszego agenta rejestrowego w zakresie składania corocznego wniosku podatkowego od franczyzny w stanie Delaware, w razie potrzeby na pomoc przy ustalaniu stawki opodatkowania, pomoc w dokonywaniu zmian w korporacji takich jak zwiększenie liczby udziałów akcji lub zmiana adresu lub po prostu w odpowiedziach na pytania dotyczące korporacji podczas jej istnienia.

Jaka jest całkowita roczna opłata za agenta rejestrowego ?

Pobieramy 50 dolarów rocznie co zgodnie z Naszą wiedzą jest najniższą opłatą za agenta rejestrowego. W przeciwieństwie do innych firm, Nasza opłata pokrywa 12 pełnych miesięcy bez względu na to kiedy w roku kalendarzowym zakładasz swoją korporację.(Zobacz następnego pytanie poniżej).

Jakie wartości nominalne powinienem umieścić na mojej akcji?

Wartość nominalna nie ma związku z wartością rynkowa Twojej akcji. Jeśli Twoja akcja była sprzedawana publicznie, inwestorzy określą ją jako wartość rynkową co do dnia. Akcje wielu dużych i znanych korporacji mogą sprzedawać je za 50, 70 lub 100 dolarów danego dnia, lecz wartość nominalna ich akcji może wynosić nawet .00001 dolara. Wartość nominalna ma wpływ na podatek od franczyzny, tak więc są oszczędnością przy niskiej wartości. Wartość nominalna 0 dolarów jest zazwyczaj rekomendowana dla firm z 1500 udziałami lub mniej. (Zobacz więcej na Zrozumienie akcji Twojej firmy).

Do kiedy należy zapłacić opłatę za agenta rejestrowego?

Wysyłamy Ci ją na każdą rocznicę daty Twojej inkorporacji, co oznacza ze opłata pokrywa cały rok (12 miesięcy) usług. Na przykład jeśli zakładasz spółkę w październiku, następna data zapłaty za agenta rejestrowego będzie przypadała na październik następnego roku. Niektórzy agenci rejestrowi pobierają opłaty zgodnie z rokiem kalendarzowym. Jeśli zdecydujesz się na inkorporację w połowie lub pod koniec roku, ponownie będziesz musiał zapłacić za swojego agenta rejestrowego z początkiem następnego roku kalendarzowego.

Jakie końcówki nie są dozwolone dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością?

Twoja spółka LLC nie może zawierać słów takich jak ‘Bank’, ‘University’ lub ‘College’, jednak może zwierać słowo ‘Trust’.

Dlaczego Polish American Investor Group dostosowuje swoje usługi do potrzeb osób które otwierają biznes?

Od założenia Polish American Investor Group korzystając ze swojego szerokiego doświadczenia pomaga innym przedsiębiorcom w tworzeniu biznesów. Mocno wierzymy, że samodzielność, ciężka praca i pozytywne nastawienie przedsiębiorczości ma udowodnioną historie tworzenia i wspierania dynamicznych ekonomicznych systemów.